Шахтар - Інгулець: Передматчева прес-конференція Паулу Фонсекі

Головний тренер "Шахтаря" Паулу Фонсека на передматчевій прес-конференції поділився очікуваннями від фіналу Кубка України.

- До фінального матчу "гірники" підходять в статусі фаворита протистояння. Як ви це розцінюєте?

- Абсолютно нормально, що всі називають "Шахтар" фаворитом. Ми є лідерами Прем'єр-ліги і зустрінемося з клубом з Першої ліги. Але потрібно розуміти: це фінал і ми повинні максимально поважати суперника, який дійшов до цього матчу, а значить, володіє достатніми якостями і силою. Упевнений, наші гравці усвідомлюють всю важливість поєдинку. Статус фаворита, про який всі говорять, необхідно підтвердити на полі. Для мене це просто ще одне слово, а ось якщо ми дійсно кращі, то повинні повністю проявляти себе, поважати супротивника і підійти до матчу як до справжнього фіналу. Це вирішальна гра, і ми зобов'язані бути на висоті, незалежно від команди, з якою зустрінемося.

- Можете пригадати свою реакцію, коли дізналися, що в фінал вийшов саме "Інгулець"?

- Не приховую, для мене це стало сюрпризом, адже в півфіналі вони грали з "Зорею", на домашньому стадіоні якої і відбудеться фінал. Я, як і багато хто, очікував, що саме "Зоря" буде у вирішальному матчі. Але "Інгулець" переміг, і, повторюся, якщо вони виграли півфінал, то добре попрацювали. Кубок - це Кубок. Наш випадок - не єдиний: в різних країнах були ситуації, коли клуб з другого дивізіону проходив у фінал і навіть здобував трофей. До слова, в останній раз я зі своєю командою вилітав з Кубка вже давно - чотири роки не програю жодного кубкового матчу. Але прекрасно пам'ятаю, що, коли я був в "Пасуш де Феррейрі", нас вибив суперник з Другої ліги. Це був останній раз, коли я поступився в Кубку.

- Кадрові проблеми перед фінальним матчем вас турбують?

- Ні, переживати мене змушує швидше те, що може бути якась розслабленість, адже команда може подумати так: раз суперник з Першої ліги, то можна не напружуватися. У той же час я абсолютно впевнений, що футболісти чудово розуміють: це фінал і вони повинні підійти до супротивника дуже шанобливо, щоб перемогти. Потрібно пам'ятати, що немає переможців, які виграють заздалегідь. І матч "Інгульця" з "Зорею" був прекрасним прикладом.

- Як позначається відсутність Марлоса і чи вдалося вам перебудуватися, щоб нівелювати цей чинник?

- На жаль, протягом усього сезону ми залишалися без кількох футболістів, в тому числі без Марлоса. Навіть коли грав, він був обмежений, і хлопці змогли впоратися з його відсутністю. Ми готові до такого, тому що "Шахтар" не залежить від одного або двох виконавців. Команда залежить від своєї колективної ідеї. І якщо ті, хто виходить на поле, розуміють, що найголовніше - це колективна гра, то результат буде позитивним. Незважаючи на відсутність кількох важливих футболістів протягом сезону (Марлоса, Тайсона), хлопці, які виходили на поле, добре справлялися, - я чекаю, що так буде завжди, якщо раптом один з основних не зможе зіграти.

- Що ви знаєте про суперника по фіналу?

- Бачив їхній матч з "Зорею" і можу сказати, що це команда з хорошою грою в обороні, вони агресивні і сильні фізично, якісно виходять в контратаку, коли є найменша можливість для цього. Зрозуміло, що у нас буде певний сценарій, де "Шахтар" обов'язково стане атакувати більше, але при цьому варто бути дуже уважними до контратак "Інгульця".

- Як оцінюєте фінальний відрізок сезону в цілому, адже "Шахтар" зараз близький до того, щоб виграти чемпіонат і Кубок?

- Дуже важливо розуміти: ми можемо бути близько до перемог, але ми ще не виграли. Думаю, команда усвідомлює, що це вирішальний момент сезону і ні в якому разі не можна помилятися. Найголовніше, щоб футболісти залишалися сконцентрованими, сфокусованими і перш за все мотивованими. Потрібно пам'ятати, що зараз розігрується цілий сезон. Ми дуже багато працювали, щоб досягти успіху, і тепер настав той самий момент, коли не можна помилятися. Ми близькі, але потрібно продовжувати перемагати.

Джерело: ФК "Шахтар"

Читайте також

Фото та відеоБільше фото

Наші партнери

Підписатися на розсилку

Ми виконуємо розсилку не частіше ніж раз на місяць